Arsyeja e frikshme pse kangurët futen në ujë dhe presin të tjerët t’i afrohen

Gjatë viteve të fundit, kanë qarkulluar foto të kangurëve të futur në ujë me kokën mbi sipërfaqe.

Advertisements

Pas imazheve virale, përdorues të ndryshëm të mediave sociale kanë deklaruar se kjo është një taktikë e frikshme që përdorin kangurët. Ata përpiqen të joshin pretë e tyre në ujë dhe përdorin forcën e tyre të jashtëzakonshme për t’i mbytur ata.

Por a është e vërtetë kjo? A po përpiqen kangurët t’i fusin në ujë njerëzit për t’i mbytur? Shkencëtarët nuk e dinë këtë me siguri, por diçka e tillë është e mundur!

Advertisements

Kangurët janë filmuar duke bërë një sjellje të tillë në të kaluarën, por jo me njerëzit. Ata janë filmuar duke vrapuar drejt ujit kur janë ndjerë të kërcënuar dhe meshkujt kangurë kanë mbytur qen pikërisht në këtë mënyrë.

Artikulli paraprakKëta janë dy çunat e biznesmenëve që rrahën për vdekje jetimin
Artikulli tjetërHumbje e madhe për kinematografinë, ndërron jetë parakohe aktori i njohur