Arrestohet me urdhër të SPAK avokati i njohur në Korçë, Arben Lena

Është ndaluar me urdhër të SPAK Kryetari i Dhomës së avokatisë, Arben Lena.Burime për Mësohet se arrestimi i avokatit, ka ardhur për shkak të një çështje mbrojtur prej tij, ku në përgjimet telefonike të SPAK, Lena i ka kërkuar ish-asistentes së tij të mbante në zyrë një zarf me 5 mijë euro.

Advertisements

Kjo është shuma për të cilën avokati akuzohet nga SPAK për korrupsion pasiv.

Artikulli paraprakAksident zinxhir në Pogradec, përplasen tre makina, zbardhen detajet
Artikulli tjetërKishte ngarkesë bylmeti, kamioni humbet kontrollin dhe del nga rruga