10 mijë Euro në xhep! Bastexhinjtë “djegin” pronarin

Tiranë-Vodhën shumën 10 000 euro, në subjektin ku ishin të punësuar, kapen dhe vihen në pranga 2 persona.

Advertisements

Gjatë kryerjes së veprimeve procedurale, ka rezultuar se dy të arrestuarit, ushtronin aktivitetin e paligjshëm të lojrave të fatit, nëpërmjet aparateve të tyre celulare.

Si rezultat i tij u bë arrestimi i shtetasve G. K., 34 vjeç, dhe T. C., 49 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Advertisements

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se këta persona, në periudha të ndryshme kohore, kanë vjedhur shumën 10 000 euro, në një subjekt ku ishin të punësuar, në lagjen “Ali Demi”.

Nga kontrollet e ushtruara në aparatet e tyre celular ka rezultuar se këta shtetas ushtronin veprimtarinë e paligjshme të organizimit të lotarive të palejuara (basteve sportive), nëpërmjet aparateve të tyre celular.

Artikulli paraprakShëtitje me kuaj në borë, pamjet mahnitëse nga Korça
Artikulli tjetërNdërtesa në flakë, digjen tre apartamente, njerëzit me vrap jashtë