Tragjike, tenton të shpëtojë djalin 4-vjeçar, por bie bashkë me të nga kati i gjashtë

Në prag të Krishtlindjeve, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një djalë 4-vjeçar është rrëzuar nga ballkoni i katit të gjashtë, dhe i ati në përpjekje për ta kapur, ka rënë bashkë duke ndërruar jetë.

Advertisements

Tragjedia ndodhi në Palermo, në një pallat në Via Ausonia, në shtëpinë ku familja kishte përjetuar edhe dramën e vdekjes së nënës së fëmijës.

38-vjeçari ishte inxhinier në Universitetin e Palermos dhe kishte humbur gruan e tij, pak më shumë se një vit më parë.

Advertisements

Ai vdiq pak pasi mbërriti në spital, megjithatë djali u shpëtua për mrekulli pa asnjë lëndim serioz dhe ndodhet i shtruar në spitalin “Cervello”.

Ai është vigjilent dhe kërkon vazhdimisht të atin, thonë në spital.

Ndërkohë, vijojnë hetimet për rindërtimin e dinamikës së ngjarjes.

Artikulli paraprakMbyti foshnjën dhe 4-vjeçarin, si edhe masakroi me thikë bashkëshorten e dy fëmijët e tjerë, arrestohet babai! Detaje nga krimi i rëndë në Francë
Artikulli tjetërÇfarë është droga kaptagon, dhe vendet që rrezikojnë përhapjen e saj