Moti/ Ja si parashikohen temperaturat sot në vend

Ditën e premte vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Advertisements

Moti parashikohet të jetë më alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore do të ketë prezencë të mjegullës së dendur.

Advertisements

Era do të jetë me drejtim veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i ulët i forcës 1 ballë.
Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -2 deri 10°C
në zonat e ulëta 2 deri 16 °C
në zonat bregdetare 4 deri 16 °C

Artikulli paraprakKursi i këmbimit/ Monedhat e huaja, në “krizë”, ja me sa shitet dhe blihet euro dhe dollari
Artikulli tjetërNga AKSHI te kompanitë celulare, kush po na sulmon? Eksperti: Institucionet s’kanë marrë asnjë masë