Kursi i këmbimit/ Monedhat e huaja, në “krizë”, ja me sa shitet dhe blihet euro dhe dollari

Sot, më 29 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 92.8 lekë dhe shitet me 94.5 lekë. Euro blihet me 103.4 lekë dhe shitet 104.6 lekë.

Advertisements

Ditën e sotme, franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.8 lekë, ndërsa në shitje me 112.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.7 lekë, shitet me 120.2 lekë. Dollari kanadez blihet me 70.2 lekë, shitet 71.6 lekë.

Advertisements

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Artikulli paraprakAsani: Qava kur mora ftesën nga Shqipëria. Në Europian, nuk i frikësohem asnjë kombëtareje
Artikulli tjetërMoti/ Ja si parashikohen temperaturat sot në vend