Krimi makabër në vendin fqinj për vendparkim, Policia zbardh detajet e reja: Pranë viktimave u gjetën edhe…

Policia në Tetovë ka dhënë sot detaje të reja në lidhje me rastin tragjik që ndodhi dje në fshatin Çellopek, ku humbën jetën dy persona dhe u plagosën tre të tjerë.

Advertisements

“Me datë 27.12.2023 rreth orës 14.30 në fshatin Çellopek Tetovë, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë – Reparti Policor Zherovjanë, kanë ndaluar I.I.(59) nga fshati Çellopek, duke vepruar pas raportimit se rreth orës 14:10 në fshat me armë zjarri ka vrarë të afërmit e tij F.Xh.(52) dhe M.Xh.(28) dhe ka plagosur A.Xh.(54), të gjithë nga i njëjti fshat.

I dyshuari, i cili gjithashtu është lënduar me armë zjarri, është ndaluar në stacionin policor dhe është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës për ndihmë mjekësore.

Advertisements

Vendi është kontrolluar nga prokurori publik dhe ekipi inspektues i SPB Tetovë, gjatë të cilit janë gjetur dhe konfiskuar tri armë. Njëra armë i është marrë të arrestuarit, ndërsa dy të tjerat janë gjetur në afërsi të të ndjerëve F.Xh. dhe M.Xh.

Me urdhër të prokurorit publik, trupat e të ndjerëve janë dërguar për autopsi dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet kallëzim përkatës përkatës”, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë.

Artikulli paraprak“Ka pasur marrëdhënie me…”/ Plas skandali në Përputhen, konkurentet akuzojnë njëra tjetrën për lidhje jashtë programit
Artikulli tjetërArrestimi i Lulzim Berishës, jehonë në median prestigjoze britanike: Shqiptari më i kërkuar në Europë fshihej mes turistëve britanikë