Gjykata e Lartë ktheu në Apel për rishqyrtim çështjen e vulës së PD, reagon avokati i Berishës

Ditën e sotme, Gjykata e Lartë, mori vendimin për kthimin edhe një herë në Apel për rishqyrtim të çështjes së vulës dhe logos së PD.

Advertisements

Por, lidhur me këtë vendim, ka reaguar avokati i Berishës, Genc Gjokutaj.

Gjokutaj shprehet se vendimi i sotëm, është në shkelje flagrante të ligjit.

Advertisements

Ligjërisht, sipas tij, Gjylata e Lartë, duhej të kishte prishur vendimin e Gjykatës së Apelit për moslegjitimim të ankuesit dhe lënien në fuqi të vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë!

“Vendimi i Gjykates se Larte ne lidhje me Statutin e Rithemelimit te Partise Demokratike sot eshte nje shkelje flagrante e ligjit dhe qe ndjek qellime te pastra politike kunder vullnetit te anetaresise se saj!

Prishja e vendimit te Gjykates se Apelit dhe kthimi i çeshtjes po ne Apel legjitimon skandalin me te madh procedurial njohjen e si subjekt ankimues te Basha & Alibeaj nderkohe qe ata nuk kane qene pale ne gjykimin ne shkalle te pare!

Artikulli paraprakI fundit! Sulm kibernetik në disa faqe online të institucioneve qeveritare, hakerohet KLSH, Tatimet dhe ILDKPKI
Artikulli tjetërSulmi kibernetik ndaj disa faqeve të institucioneve, reagon ashpër Petrit Vasili