Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 30 Dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 92.8 lekë dhe shitet me 94 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 102.5 lekë dhe shitet 103.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109.8 lekë, ndërsa në shitje me 111.2 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 117.7 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.7 lekë, ndërsa në shitje me 71.3 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Artikulli paraprakNga Dan Hutra që ekzekutoi 3 gra, te eliminimi i Elton Javori në Fier, vrasja e Ardian Nikulaj dhe saga e hakmarrjeve, ja 15 vrasjet që tronditën vendin gjatë vitit 2023
Artikulli tjetërNëna dhe foshnja ende nën kujdesin e mjekëve, njihuni me të porsalindurin më të madh në botë