Trupi u gjet i dekompozuar në Xarrë, flet motra e Adnant Jaupit: I shkëpuste lidhjet për 2-3 muaj, s’e kishim denoncuar

Motra e Adnant Jaupit, trupi i të cilit u gjet i pajetë në Xarrë, ka treguar detaje se ku kishte komunikuar për herë të fundit me të vëllanë.

Advertisements

Në një lidhje telefonike për emisionin ‘Me zemër të hapur’ në News24 të moderatores Evis Ahmeti, motra e 53-vjeçarit tha se kishte folur me të 1 muaj më parë, ndërsa sqaroi se nuk e kishin denoncuar në polici, pasi kështu procedonte dhe më parë.

“Nuk e kishim shpallur të humbur. Kemi folur me të 1 muaj më parë. Ai nuk ishte bari, punonte në një fermë në Sarandë në Konsipol. Mbillte dhe kujdesej për ullinjtë, portokallet. Këtë punë mbante.

Advertisements

Ne e dënim që ai punonte se këtë gjë e ka bërë më përpara. I shkëpuste lidhjet për 2-3 muaj dhe më pas kontaktonte. Nuk kishim shkuar as në polici.

Ishte hera e parë dje që mori policia e Sarandës, që dhanë lajmin që është gjetur I vdekur dhe kaq. Ai ishte beqar.”, tha ajo.

Artikulli paraprakSpartak Ngjela bie në kurth, konfirmon puthjen me Bora Zemanin për filmin e ri: Më pëlqen!
Artikulli tjetërE rëndë në Fier/ Gjendet i vrarë me armë zjarri brenda automjetit 39-vjeçari