Skandal s*ksual në burgun më të madh në Belgjikë

Një skandal seksual në burgun Lantin, burgu më i madh në vend, po shkakton tronditje në Belgjikë.

Advertisements

Sipas mediave belge, në skandal janë përfshirë zyrtarë të burgut, burra dhe gra që kanë marrë pjesë në mbledhjet e grupeve brenda dhe jashtë burgut.

Po ashtu, faqja ‘Sudinfo’ bën të ditur se në mesin e emrave të lidhur me rastin është edhe ai i një këshilltari komunal.

Advertisements

Në mënyrë të veçantë, flitet për gjithsej dhjetë punonjës, mes të cilëve tre gra, të cilat kur organizonin takime jashtë burgut, zgjodhën shtëpinë e njërit prej pjesëmarrësve, me arsyetimin se kishte një xhakuzi të madh.

Një hetim i brendshëm për rastin është në vazhdim.

Artikulli paraprak“Mos u sill si gangster, kujdes çfarë flet”- Si agravoi sherri mes dy banorëve të BBV, konkurrentët ndërhynë për të shmangur përplasjen fizike! Përjashtohet nga gara njëri prej tyre
Artikulli tjetër‘Kqyr me sy e s’është për ty’! Akuzat për ngacmim s*ksual, reagon e dashura e Bleros