“Shqiponjat drejt Berlinit”, ja cilat janë 20 kombëtaret e kualifikuara në “EURO 2024” deri më tani

Ka shkuar në 20 numri i kombëtareve që kanë arritur të sigurojnë një biletë për në europianin e Gjermanisë.

Advertisements

Mbrëmjen e shkuar, Italia, Çekia dhe Sllovenia, rezervuan “fluturimin” drejt EURO 2024, ndërkohë që dilema e vetme për sa i përket kualifikueseve mbetet ai në grupin E, ku Kroacia dhe Uellsi, do të vendosin pikat mbi I.

Gjermania ka qenë skuadra e parë si vendi pritës, e me radhë sipas kohës kur janë kualifikuar kanë siguruar biletën edhe Belgjika, Franca, Portugalia, Skocia, Spanja, Turqia, Austria, Anglia, Hungaria, Sllovakia, Shqipëria, Danimarka, Holanda, Rumania, Zvicra, Serbia, Italia, Çekia dhe Sllovenia janë të gjitha kombëtaret e kualifikuara zyrtarisht.

Advertisements

Tashmë ka mbetur vetëm verdikti i Grupit D dhe play-off-i i Ligës së Kombeve që do të caktojnë 3 emrat që plotësojnë kuadrin e 24 ekipeve pjesëmarrëse në EURO 2024.

Artikulli paraprakMonedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”, ja me sa shiten e blihen euro dhe dollari
Artikulli tjetërAfera Sterilizimit, gazetari i njohur zbardh prapaskenat e bujshme: Në 8 vite shifrat kanë ceduar, pajisjet të gjitha u morën falas