Shembet tuneli, bllokohen 40 punëtorë në Indi

Dyzet punëtorë janë bllokuar që nga e diela pas shembjes së një tuneli rrugor në ndërtim në veri të Indisë.

Advertisements

“Të 40 punëtorët e bllokuar brenda tunelit janë gjallë,” tha në një deklaratë Karamveer Singh Bhandari, komandanti i lartë i Forcës Kombëtare të Reagimit ndaj Fatkeqësive.

“Ne u dërguam atyre ujë dhe ushqim”, shtoi ai.

Advertisements

Shembja ndodhi herët në mëngjesin e së dielës në Himalaje teksa një grup punëtorësh u larguan nga kantieri dhe mbërriti një ekuipazh zëvendësues, sipas mediave.

Artikulli paraprak“Ai më la, s’donte të dinte për gjendjen time”- Lindi foshnjën në bodrum dhe e braktisi aty, si e mbajti të fshehtë shtatzëninë! Zbardhet dëshmia e 30-vjeçares dhe ish-partnerit të saj: S’është fëmija im
Artikulli tjetërDjaloshi i braktisur, e rriti gjyshja autoritare. Heqja e defibrilatorit dhe jeta e Rafael Duamenës