Sërish dhunë në kopshtet e Tiranës? Përfundojnë në spital dy të mitur

Policia e Tiranës ka nisur hetimin për dy raste në një kopsht privat, pas ngjarjes së disa ditëve më parë.

Advertisements

Mësohet se dy fëmijë, një 4 vjeç dhe një 2-vjeçare kanë përfunduar të dëmtuar në spital.

“Më datë 10.11.2023, është paraqitur në spital për ndihmë mjekësore një i mitur 4 vjeç, i cili sipas deklarimeve të prindërve, është dëmtuar duke luajtuar me një bashkëmoshatar, në një kopsht në rrugën “Peti”.

Advertisements

Më datë 10.11.2023, është paraqitur në spital për ndihmë mjekësore një e mitur 2-vjeçare, e dëmtuar në pjesën e krahut, e cila frekuenton një çerdhe në rrugën “Dalip Zavalani”.

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar DVR-në me pamjet filmike të çerdhes që frekuenton e mitura, për veprime të mëtejshme procedurale, dhe materialet i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për vlerësim.”, thuhet në njoftim.

Artikulli paraprakMakina bëhet copë-copë! Plagoset rëndë ministri kroat, vdes shoferi (FOTO)
Artikulli tjetërPo riparonte një defekt, ndërron jetë elektricisti!