Përmbyset autobusi në Meksikë, raportohet për 12 viktima

Të paktën 12 persona humbën jetën dhe 58 të tjerë u plagosën të martën kur një autobus u përmbys në një autostradë në shtetin lindor meksikan të Veracruz.

Advertisements

Sipas autoriteteve lokale, aksidenti ka ndodhur herët në mëngjes në rrugën që lidh qytetet La Tinaja dhe Acayucan, në jug të shtetit.

Garda Kombëtare Meksikane tha se shkak i aksidentit ishte gabimi i shoferit.

Advertisements

Dhjetëra të plagosur janë transportuar në spitalet në Veracruz dhe të paktën shtatë prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Artikulli paraprakAksidenti i rëndë në Sarandë, tre të miturit dërgohen tek Trauma! Ja si është gjendja e tyre
Artikulli tjetërStomatologu: E dallojmë kur pacienti pi drogë, heroina i shkatërron dhëmbët