Parashikimi i motit për sot, 21 nëntor 2023

Ditën e martë dhe të mërkurë do të kemi mot të paqëndrueshëm me reshje të herëpashershme shiu në formë rrebeshesh të shpejta dhe stuhi afatshkurta.

Advertisements

Reshjet e dëborës do të jenë prezente në Alpe dhe relievet malore në lindje.

Vlen të theksohet elementi i erës si intensiv dhe problematik me drejtim juglindje-jugperëndim 2-9m/s, ndërsa në bregdet e lugina hera herës era fiton shpejtësi 13-25m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-5ballë.

Advertisements

Ditën e enjte do të kemi mot relativisht të qëndrueshëm me reshje shiu të përqendruara në jug të vendit, ndërsa ditën e Premte ndërprerje të reshjeve.

Artikulli paraprakMos përsërisni gabimet e kaluara, Horoskopi për ditën e martë
Artikulli tjetërMonedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”, ja me sa shiten e blihen euro dhe dollari