“Ndalni vrasjet e foshnjave dhe grave”/ Netanyahu reagon ashpër ndaj thirrjes së Macron

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu i është përgjigjur një interviste që Presidenti i Francës Macron i dha BBC-së mbrëmë, në të cilën ai i kërkoi Izraelit të ndalonte vrasjen e grave dhe foshnjave në Gaza dhe përsëriti thirrjen e tij për një armëpushim në luftë.

Advertisements

Netanyahu tha se liderët europianë duhet të dënojnë Hamasin dhe jo Izraelin, duke pretenduar se ushtria e tij po përpiqej të largonte civilët nga konflikti, ndërsa Hamasi po i përdorte ata si mburoja njerëzore.

“Krimet që po kryhen sot nga Hamas-ISIS në Gaza do të kryhen nesër në Paris, Nju Jork dhe në të gjithë botën,” paralajmëroi ai në një deklaratë.

Advertisements

Artikulli paraprak‘Çmendet’ moti, SHMU del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët, ja zonat që priten të zbardhen
Artikulli tjetërHodhi armën nga makina, “Shqiponja” i qepet mbrapa dhe e shtrin në tokë(Video)