‘Çmendet’ moti, SHMU del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët, ja zonat që priten të zbardhen

Vendi ynë gjatë fundjavës do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike si rezulatat i masave ajrore të lagështa dhe të ftohta me origjinë veriore.

Advertisements

Reshjet raportohet se do të jenë në formën e rrebesheve të shpejta dhe stuhive me shkarkesa të forta elektrike e lokalisht breshër.

Ndërkohë në intervale të shkurtra kohore reshjet do të jenë problematike. Ndërsa në relievet malore në veri dhe në verilindje parashikohen reshje dëbore me intensitet të ulët.

Advertisements

Njoftimi i Shërbimi Meterologjik Ushatrak:

Këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike si rezulatat i masave ajrore të lagështa dhe të ftohta me origjinë veriore.

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura, të cilat do të pasohen me reshje shiu me intensitet mesatar në pjesën më të madhe të territorit e lokalisht deri të lartë.

Reshjet do të jenë në formën e rrebesheve të shpejta dhe stuhive me shkarkesa të forta elektrike e lokalisht breshër. Në intervale të shkurtra kohore reshjet do të jenë problematike. Në relievet malore në veri dhe në verilindje parashikohen reshje dëbore me intensitet të ulët.

Era do të jetë me drejtim veriperëndim-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare hera-herës ditën e Shtunë fiton shpejtësi 13-19m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-5ballë. Ditën e Diel valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.

Artikulli paraprakU burgos në Itali, Elsa Lila: Më mbajtën të izoluar dy javë, nuk shikoja dritë
Artikulli tjetër“Ndalni vrasjet e foshnjave dhe grave”/ Netanyahu reagon ashpër ndaj thirrjes së Macron