Momenti i frikshëm kur vinçi shembet nga maja e pallatit pas tërmetit 6.7 ballë që goditi Filipinet(Video)

Një vinç në majë të një ndërtese të lartë në Davao City, Filipine, u shemb pasi një tërmet me magnitudë 6.7 goditi rajonin jugor të vendit.

Advertisements

Siç shihet edhe nga pamjet në pjesë e vinçit shkëputet dhe bie nga njërtësi prej disa metrash dhe një pjesë ngelet ende e varur në majë të ndërtesës.

Një tërmet i fuqishëm nënujor me magnitudë 6.8 goditi Filipinet të premten. Tërmeti e kishte epiqendrën në rajonin jugor të Mindanaos. Edhe pse fillimisht u regjistrua se kishte një magnitudë 7.2 , Instituti Filipin i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë më vonë e uli tërmetin në 6.8, raportuan lajmet lokale. Aktualisht nuk ka asnjë paralajmërim për cunami në fuqi.

Advertisements

Kur lajmet për tërmetin u publikuan për herë të parë të premten, u regjistrua se nuk kishte të lënduar apo viktima, megjithatë lajmet për dy viktima kanë qarkulluar që atëherë. Aktualisht, numri zyrtar i të vdekurve mbetet i panjohur.

Artikulli paraprakMorën peng 18-vjeçarin, djali i gazetarit dhunoi të riun për territorin e shitjes së drogës
Artikulli tjetërShenjat e Horoskopit që do të kenë më shumë fat në dashuri gjatë kësaj jave