Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 94.8 lekë dhe shitet me 95.8 lekë.

Advertisements

Monedha evropiane sot blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane blihet me 106.5 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 117.5 lekë dhe do shitet me 119.5 lekë.

Advertisements

Artikulli paraprakKuqezinjtë përballen sot me Ishujt Faroe, parashikimi juaj?
Artikulli tjetër“Mund të humbasin mundësinë për të hyrë në stadium”- Ndeshja me Ishujt Faroe, policia publikon planin e masave dhe apelon qytetarët: Ja rrugët që do bllokohen