Horoskopi 20 nëntor 2023, parashikimi i yjeve për sot

Horoskopi 10 prill, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot

Advertisements

Dashi

Hëna po kalon në shenjën tuaj, kjo do t’ju japë forcë dhe vitalitet. Edhe Urani ka hyrë në shenjën tuaj dhe për disa çështje tuajat sjell vetëm përgjigje pozitive. Shkëputuni nga ajo që nuk ju pëlqen dhe përpiquni të takoni njerëz të rinj dhe të krijoni miqësi të reja.

Advertisements

Demi

Dita e hënë do të jetë pozitive për ju, në sajë të hyrjes së Hënës në shenjën tuaj dhe do të sjellë lajme të rëndësishme në jetën tuaj. E meta e vetme mund të jetë aspekti ekonomik, disa investime mund të mos jenë të justifikuara me rezultatin.

Binjakët

Edhe nëse jeni pak i shqetësuar për punën, sërish arrini të jepni maksimumin. Gjëja më e rëndësishme për shenjën tuaj dhe ajo që e dallon më shumë është aftësia për të rimbushur bateritë tuaja shpejt, edhe pas një periudhe sprove fizike.

Gaforrja

Horoskopi tregon se jeni në pritje të lajmeve të rëndësishme si në fushën sentimentale ashtu edhe në atë të punës. Kjo e hënë do të jetë një tjetër ditë jo shumë pozitive, ndoshta disa prej jush do të ndjejnë edhe ndonjë shqetësim fizik. Kujdes në fushën sentimentale, nëse keni dy persona në zemër bëni zgjedhjen tuaj shpejt.

Luani

Horoskopi tregon se duket se ndonjëherë është më e përshtatshme të vëzhgoni nga larg disa situata që sjellin stres. Por nuk mund të qëndroni të qetë pa ndërhyrë, kjo është më e fortë se ju.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, një lajm i shkëlqyer këtë të hënë, si për punën ashtu edhe për dashurinë. Dita më e mirë sigurisht që do të jetë e mërkura, por në çdo rast çdo ditë e javës së ardhshme do të jetë e shkëlqyer dhe për t’u shijuar në maksimum. Këto ditë është më mirë të mos shpenzoni shumë para dhe nga ana tjetër mund të lini një takim për të bërë gjërat e duhura.

Peshorja

Horoskopi saktëson se do të keni një panoramë negative përsa i përket dashurisë, disa probleme me partnerin/en kanë krijuar tensione në çift. Mendoni me kujdes dhe veproni më mirë në punë, sepse fundi i muajit do të nxjerrë në pah shanset për të ardhmen tuaj.

Akrepi
Lajme të rëndësishme në lidhje me punën: nëse po mendonit të ndryshonit punë kjo e hënë mund të shënojë nisjen e javës së duhur, mendoni me kujdes dhe ndajeni idenë me familjen tuaj, ata me siguri do t’ju tregojnë rrugën më të mirë.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, ju pret një e hënë e qetë dhe rutinë. Por paqja nuk do të zgjasë shumë: e shtuna dhe e diela do të jenë në fakt dy ditë paksa negative si në punë ashtu edhe në dashuri. Një këshillë: shmangni fërkimet e panevojshme. Pse i bëni nervozë ata që ju rrethojnë? Kjo javë është e shkëlqyer për çiftet dhe beqarët: për ju po fillon një fazë shumë e mirë në lidhje me dashurinë.

Bricjapi

Horoskopi ju thotë se do të keni ditë të shkëlqyera: në sferën e punës gjërat janë mirë, në dashuri është ca më pak, por nëse jeni të durueshëm do të arrini të rifitoni dashurinë tuaj. Jini gati për shumë gjëra të reja.

Ujori

Pas një periudhe disi të trazuar dhe të tërhequr, dëshira për t’u rikthyer në lojë po kthehet. Ju zakonisht i përjetoni emocionet në mënyrë kaotike, por në këtë ditë të parë të javës këshilla është të ecni para me qetësi.

Peshqit

Është shumë e rëndësishme në këtë periudhë të kesh një person tek i cili mund të mbështetesh. Ka dy lloje situatash: ka nga ata që përpiqen të ndryshojnë sepse nuk duan të qëndrojnë më në një vend dhe ka nga ata që tashmë kanë ndryshuar, por duhet të mësohen me jetën e re.

Artikulli paraprakTjetër incident në një kopsht në Elbasan, 5-vjeçarja përfundon në spital
Artikulli tjetërZgjerimi i autostradës Tiranë-Durrës, dalin detaje të reja zbulohen nga projekti