“Gati të të heqin dhe brekët”- Deputetët e PD futen në Kuvend mes përplasjeve, kërkojnë Nikollën: Ku është ajo mashtruesja që tha s’ka…

Deputetët e Partisë Demokratike janë futur midis tensioneve në sallën e Kuvendit ku pritet të zhvillohet seanca plenare, ndërsa efektivët e Gardës kanë ushtruar një kontroll të imtësishëm të gjithë deputetëve të opozitës.

Advertisements

Deputeti Asllan Dogjani dëgjohet ndërsa kërkon që deputetëve të mos iu hiqet xhaketa.

“Mos iu hiqni rripin e pantallonave dhe xhaketat deputetëve. Kur ka vepruar ndonjëherë Parlamenti me 100 gardistë tek dera”, dëgjohetë të thotë Dogjani.

Advertisements

Ndërsa, vihet re se kur kalojnë deputetët e mazhorancësm garda nuk ushtron kontroll ndaj tyre.

“Jo, jo, ty s’të kontrollojnë këta, na kontrollojnë ne këta”, thotë Dogjani.

Ndërkohë Noka ironizon kontrollin e ushtruar nga Garda ndërsa dëgjohet të komentojë:

-Kontrolloje këtë! Janë gati për të heq dhe brekët këta…

Më tej, Gazment Bardhi është ai i cili kërkon Lindita Nikollën, e cila sipas tij, dy ditë më parë i premtoi se nuk ka një urdhër garde për seancën e të hënës së 20 Nëntorit.

“Ku është ajo mashtruesja që tha s’ka urdhër garde”, thotë Bardhi.

Artikulli paraprak“Mos më prek me dorë”- Përplasje fizike në Kuvend! Gardistët nuk lejojnë Berishën t’i afrohet foltores, deputetët bllokohen në hyrje të sallës
Artikulli tjetërMomenti pikant/ Kryeministri futet me eskortë në Kuvend teksa Berisha jepte intervistë: Rama është ky?! Shiheni çfarë frikacaku!