“Është magjistreçkë kjo”/ Çfarë ndodhi midis Gerti dhe Esmasë në polici, që “e detyroi” të kthehet tek Kastrioti? I bie të fikët kur dëgjon…

Historia, e cila tashmë po krahasohet me ato të telenovelave, pasi bëhet fjalë për një trekëndësh dashurie midis Gertit dhe Kastriotit ku në qendër të tyre gjendet Esmaja, ku lidhja e saj jashtëmartesore ka tronditur jo pak opinionin shqiptar ditët e fundit kur dhe ngjarja u bë publike.

Advertisements

25-vjeçarja, e martuar me Kastriotin me të cilin ka dhe 2 fëmijë, ia kishte mbathur me të dashurin e ri, Gertin, me të cilin u fejua dhe bënë aheng, por më pas ndodhi çudia, dhe ajo u rikthye sërish në krahët e bashkëshortit të saj me letra.

Pas disa muajsh, ajo i lutej Gertit që ta merrte përsëri dhe ky i fundit iu drejtua emisionit “Piranjat”, me planin e tij për ta rrëmbyer të fejuarën e martuar.

Advertisements

Esmaja pretendonte se burri e dhunonte dhe nuk ishte e lumtur me të, ndërsa bashkëshorti vërtetonte të kundërtën.

Kjo nuk mjaftoi pasi në fund të emisionit ajo ia mbathi përsëri, duke braktisur dhe fëmijët e saj.

Por pasi kaluan disa ditë, ajo shfaqet mjaft e lumtur në krahët e bashkëshortit.

Pra, rrëmbimi i Esmasë, e cila la burrin dhe vajzat për Gertin, nuk është mirëpritur nga familja e tij, të cilët mezi po presin t’i japin duart të fejuarës së padëshiruar.

Madje ka qenë babai i Gertit që ka komunikuar me Kastriotin, burrin e tradhtuar, për t’ia kthyer gruan në shtëpi.

Më pas ai nis të tregojë takimin e parë me Esmanë, këtu e 7 muaj më parë.

Në momentin kur gazetarja po mundohej ta zbërthente këtë trekëndësh dashurie nga babai i Gertit, u afrua Esmaja, protagonistja e kësaj historie.

Duket se marrëdhënia e çiftit të ri ka marrë një goditje fatale, dhe për këtë dikush është fajtor.

Skena u bë vërtetë sureale dhe shpeshherë në kufijtë e komikes, i linte vend një ndjenjë trishtimi, teksa dukej Kastrioti, bashkëshorti i Esmasë, që me të voglën në krah, kërkon të shfajësohet, dhe pret vendimin që do të marrë gruaja e tij.

Teksa gazetarja fliste me Kastriotin, është afruar nëna e Gertit, i cili në ato çaste ndodhej pak metra me larg, i mbrojtur nga policët.

Por Esmaja nuk duroi dhe ndërhyri duke shfryrë gjithë inatin te familjarët e Gertit, të cilët po bëjnë të pamundurën ta ndajnë nga e fejuara.

“O zot i madh mos e bëftë pikën e hajrit! I hedh mami vet magji, është magjistreçkë kjo moj”, ka thënë ajo duke mallkuar.

Teksa po ndodhte ky sherr verbal, një ambulancë hyri në oborrin e komisariatit të policisë, dhe dikush na njofton se Gerti, i fejuari i Esmasë, nuk është ndjerë mirë.

Ai ka pretenduar se është tërhequr dhe e ka flakur Esmanë në rrugë nga presioni.

Kjo gjë nuk është besuar nga askush, pasi të gjithë dyshojnë se ai është tërhequr vetëm nga frika e prindërve.

Artikulli paraprakPo riparonte një defekt, ndërron jetë elektricisti!
Artikulli tjetërMomente paniku në Rrogozhinë, humb ndjenjat sulmuesi Dwamena