Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 13 Nëntor 2023, dollari amerikan blihet me 97.4 lekë dhe shitet me 98.5 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 104 lekë dhe shitet 104.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107.2 lekë, ndërsa në shitje me 108.5 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 118.3 lekë dhe shitet me 120 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë, ndërsa në shitje me 72 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Artikulli paraprak32-vjeçarja lind para kohe, vdes foshnja, binjaku i tij po lufton me vdekjen
Artikulli tjetërGruaja hidhet në ujë për një ritual ortodoks, e merr rryma dhe humb jetën para syve të fëmijëve