Bllokojnë rruga Thumanë-Kashar, protestuesit kërkojnë ndihmë nga shteti

Këtë të enjte banorët, fermerët dhe biznesmenët në zonën e Thumaës kanë dale në protestë. Protestuesit kanë bllokuar ndërtimet në rrugë Thumanë-Kashar.

Advertisements

Sipas tyre firma ndërtuese ju ka premtuar në fillim që nënkalimi që lidh autostradën me fushat e Thumanës do ishte i kalueshëm nga çdo lloj mjeti pasi të gjithë banorët kanë toka në zonë, me kultivimin e të cilave mbajnë familjen.

Por nënkalimi për te tokat e tyre është I pakalueshëm. Banorët e Thumanës kërkojnë që shteti të mara masa.

Advertisements

Artikulli paraprakE rëndë në Fier/ Gjendet i vrarë me armë zjarri brenda automjetit 39-vjeçari
Artikulli tjetërPakti për emigrantët/ Berisha: Më mori Tajani në telefon dhe më tha ”Sali je i ashpër”