Tragjike në Greqi/ E tërhoqi eskavatori zvarrë, i riu shqiptar humb jetën në ditën e parë të punës

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pak pas orës 10:00 të së premtes në Agrinio të Greqisë, ku një i ri shqiptar ka humbur jetën në vendin e tij të punës.

Advertisements

Ngjarja ndodhi në konkretisht gjatë një procesi pune në Rema Rebelia.

Mediat greke raportojnë se 24-vjeçar shqiptar, si për ironi e kishte ditën e tij të parë të punës,

Advertisements

si punëtor i një kompanie kontraktore që kishte marrë përsipër kontratën në Rema Rebelia,

ndërsa është tërhequr zvarrë nga një ekskavator.

Ndërkohë, nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur aksidenti në fjalë, ndërsa policia ka nisur hetimet.

Artikulli paraprakÇfarë është “droga në tullumbac” dhe pasojat e rënda që sjell?! Trendi po çmend rininë shqiptare
Artikulli tjetërSPAK kërkoi marrje në pyetje Shkëlzen Berishës, reagon për herë të parë ish-kryeministri