Kursi i këmbimit, 18 tetor 2022

Dollari amerikan sot këmbehet më ulët se dje. Monedha e Eurozonës dhe Paundi britanik kanë shënuar një rritje të lehtë.

Advertisements

Të gjithë ata që janë të interesuar sot në tregun valutor, Dollarin amerikan mund ta blejnë me 118.2 lekë dhe ta shesin 119.7 lekë.

Euro blihet me 116.6 lekë dhe shitet 117.2 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 134 lekë dhe shitet me 135 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.4 lekë, ndërsa në shitje me 119.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Artikulli paraprak“Takime të veçanta për…”, çfarë parashikojnë yjet për shenjat e Horoskopit
Artikulli tjetërMoti bën kthesën e madhe, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat në mesditë