Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit,18 gusht 2022

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 114.3 lekë dhe shitet 115.7 lekë.

Advertisements

Euro sot blihet me 116.8 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137.4 lekë, dhe shitet me 139 lekë.

Advertisements

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.8 lekë, shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88 lekë dhe shitet me 89.6 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Artikulli paraprakMoti në vend/ Temperatura të larta dhe kthjellime, por ja çfarë ndodh pas orëve të pasdites së sotme
Artikulli tjetërVrasja në Sarandë, arrestohet administratori i hotelit, tentoi të fshihte ngjarjen