Ndryshon moti/ Shi, rrebeshe dhe ulje temperaturash në mes të gushtit, njihuni me parashikimin për sot

Në Shqipëri nisin reshjet e shiut! Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet shtim i vranësirave në veri dhe qendër duke rrezikuar momente me shira, herë pas here edhe rrebeshe. Sipas MeteoAlb, edhe pasditja vijon me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura duke krijuar mundësi për shira të dobët.

Advertisements

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 35°C.

Advertisements

Era do të fryjë deri e fortë me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi jugor – jugperëndimor duke bërë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 4 ballë.

Artikulli paraprakE tmerrshme! Po e dërgonin në thertore, demi i tërbuar tmerron qytetin, futet në një dyqan e bën namin (Video)
Artikulli tjetërTë shtëna me armë në qendrën tregtare, humb jetën një person