Horoskopi për sot, e premte 19 gusht 2022

Dashi
Me ne fund do ju duket sikur do i zgjidhni te gjitha problemet ne jetën tuaj ne çift vetëm se nuk e dini se ne mbrëmje do ndodhe diçka e papritur. Beqaret do kenë një dite te jashtëzakonshme dhe te mbushur me takime interesante. Duhet ta shfrytëzoni çdo çast deri ne maksimum. Me shpenzimet duhet te jeni sa me te matur qe gjendja te mos ketë asnjë përkeqësim.

Advertisements

Demi
Sot do ndodhin gjera te jashtëzakonshme ne jetën tuaj ne çift. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Edhe beqaret do jene me fat ne dashuri dhe do FIllojnë një lidhje goxha te qëndrueshme. Për ta shume gjera do ndryshojnë pa e kuptuar. Buxheti do jete i qëndrueshëm ne çdo moment, prandaj nuk do ju dalin aspak probleme ne këtë sektor.

Binjaket
Dite disi me e ngrohte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do e keni me te lehte për te folur me partnerin dhe nuk do ju dalin probleme. Beqaret do jene më me fat se kurrë me pare gjerat do ju ndryshojnë FIks ashtu si e kishin ëndërruar. Venusi do ju ndihmoje ne planin FInanciar dhe gjendja do stabilizohet tej mase. Mund te hiqni edhe disa para mënjanë.

Advertisements

Gaforrja
Nëse kohet e fundit keni qene ne dyshim për jetën tuaj ne çift dhe nuk keni ditur çfarë hapash te hidhni, sot situata do ndryshoje. Do e kuptoni se partneri ju dashuron po aq sa ju dhe do jeni gati te hidhni hapa me tej. Beqaret do përballen me një surprize te këndshme qe ne ditët e para. Buxheti do ketë përmirësime te mëdha ne momentet qe ata me pak do e presin.

Luani
Sot do keni shume probleme me partnerin tuaj dhe nuk do merreni vesh për asgjë. Debatet dhe mosmarrëveshjet kane për te qene te njëpasnjëshme. Beqaret do jene sharmante pafund dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Financat do kenë disa probleme te vogla, por gjithçka do zgjidhet shpejt. Do vlerësoheni mjaft për maturinë dhe perkujdesin.

Virgjeresha
Dite e mrekullueshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Çdo gjë do ece me se miri mes jush dhe atij qe keni ne krah, ndërkohë qe do ju vini kapak njëherë e mire problemeve te se shkuarës. Beqaret duhet te tregohen me te matur se kurrë, pasi do joshen edhe nga persona intrigues. Buxheti nuk do jete i qëndrueshëm sa duhet kështu qe duhet te bëni kujdes.

Do kritikoheni ne çdo moment nga partneri juaj sot dhe do mërziteni tej mase. Ne fakt çdo gjë qe ai do iu thotë do e ketë te drejte. Beqaret do duan ta shfrytëzojnë ne maksimum lirinë e tyre dhe as qe do mendojnë te FIllojnë një lidhje duke refuzuar çdo ftese. Ne planin FInanciar mundohuni te mos ndërmerrni shume rreziqe pasi situata mund t’iu dale jashtë kontrollit ne momentin me te papritur.

Akrepi
Do jeni tej mase xheloze për personin qe keni ne krah sot dhe kjo mund te sjelle debate te forta. Po nuk ndryshuat sjellje mundet te arrini atje ku nuk keni dashur. Beqaret do bëjnë mire te mos nxitohen sepse mund te bëjnë gabime me pasoja te renda. Për FInancat nuk duhet te shqetësoheni aspak pasi gjendja ka për te qene me e mire se me pare.

Shigjetari
Do bënit mire te largoheshit nga qyteti juaj sot dhe te vizitonit vende te veçanta. Kjo do ju largoje nga rutina ku jeni futur dhe do ju beje te ndiheni shume me mire. Beqaret edhe dikur te mundohen, nuk do mundin dot ta bëjnë për vete një person. Ne planin FInanciar fati do jete gjithë kohës ne anën tuaj. Gjendja do jete me e mire se asnjëherë me pare.

Bricjapi
Dite e ngrohte, plot diell dhe emocione te forta. Do kënaqeni pafund pranë atij qe dashuroni dhe nuk do doni te ndaheni për asnjë çast. Beqaret duhet te tregohen me te duruar sepse ne fund te ditës do ju ndodhe diçka qe as nuk e kishin pritur. Ne planin FInanciar bëjini me kujdes llogarite sepse nëse FIllojnë problemet nuk do jete e thjeshte qe ato te zgjidhen menjëherë.

Ujori
Nuk do merreni dot vesh me partnerin tuaj sot dhe mes jush mund te lindin probleme serioze. Flisni me miqtë me te ngushte sepse ata mund t’iu japin mbështetjen e duhur. Beqaret nuk do arrijnë dot ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë prandaj do mërziten. Financat do dini si t’i menaxhoni dhe gjendja nuk ka për te qene aspak e keqe. Vazhdoni ne këtë mënyrë.

Peshqit
Dite e mbushur me sukses do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do përjetoni vetëm emocione pozitive dhe nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni. Beqaret duhet te tregohen me te duruar sepse pas pak ditësh do ju shfaqet personi te cilin e kane ëndërruar aq shume. Ne planin FInanciar duhet te përqendroheni me shume tek menaxhimi i te ardhurave.

Artikulli paraprakZbardhet kronologjia e atentatit të rëndë/ Kush e “tradhtoi” Shpati Lenën, 37-vjeçari nga “Çolja” nuk ekspozohej në Vlorë! Nga vështirësia për të shkuar në funeralin e nënës te lëvizja me “Benzi-n” 5 mijë euro
Artikulli tjetërMoti i keq dhe stuhitë e frikshme bëjnë namin në këtë shtet, humbin jetën 5 persona