Horoskopi për sot, e enjte 17 gusht 2022

Dashi

Advertisements

Nuk duhet te kërkoni gjera te pamundura nga partneri juaj gjate kësaj dite, por mire do jete t’i merrni gjerat sa me shtruar. Ai do ju dashuroje sipas mënyrës se tij. Beqaret do ndihen te lumtur pranë disa personave qe sapo kane njohur dhe do jene gati te FIllojnë një lidhje me ta. Ne planin FInanciar do i rregulloni problemet qe iu kishin dale me herët dhe do jeni te qete.

Demi

Advertisements

Dite shume e zakonshme dhe pa asgjë te re kjo e sotmja për te dashuruarit. Merrini gjerat si t’iu vijnë. Beqaret do ndihen gati për te pranuar ftesa dhe për te bere çmenduri me personat qe do i joshin. E rëndësishme është qe nuk do mërziten dhe do përjetojnë emocione. Gjendja e te ardhurave do lere shume për te dëshiruar.

Binjaket

Ju do jeni shume xheloze për partnerin gjate gjithë kësaj dite dhe nuk do e lejoni atë te dale me miqtë e tij. Kujdes sepse po vazhduat kështu do e humbni shpejt. Secili ka nevoje për lirinë e tij. Beqaret nuk do e kene mendjen fare tek krijimi i një lidhjeje edhe pse do joshen gjithë kohës. Venusi do ua mbroje gjithë kohës FInancat. Do kryeni pa frike shpenzimet me te domosdoshme dhe do hiqni para mënjanë.

Gaforrja

Ka rrezik te bëni gabime sot ne jetën tuaj ne çift dhe pa dashur do e lëndoni tej mase partnerin tuaj. Kjo mund te sjelle pasoja ne lidhjen tuaj. Beqaret do jene te papërqendruar dhe as qe do përfitojnë aspak nga mundësitë qe do iu jepen për takime. Me vone do i kërkojnë, por nuk do i gjejnë dot me. Ne planin financiar gjendja do jete e qëndrueshme dhe mund te kryeni edhe ndonjë investim.

Luani

Te dashuruarit do kalojnë një dite paksa te vështirë. Duhet te tregoheni paksa me te duruar dhe te pranoni te hapni rruge ndonjëherë. Beqaret do ndihen aq mire ashtu si janë saqë nuk do duan te dalin fare nga frika se mos i joshe dikush dhe mund te ndryshojnë status. Sektori i financave do jete me i dobët se kurrë me pare. Nuk do mundeni dot te blini gjerat me jetike te ditës.

Virgjeresha

Do i rregulloni qe ne mëngjes problemet qe keni pasur me partnerin tuaj dhe do kaloni me tepër çaste intime me te. Dita do jete fantastike. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe kane për te humbur disa mundësi te mira për te FIlluar lidhje. Ne planin FInanciar do ju realizohen te gjitha ëndrrat qe keni pasur. Gjendja do jete e shkëlqyer edhe fale disa shpërblimeve te majme qe keni marre nga një pune e kryer.

Peshorja

Ju qe jeni ne një lidhje do kujdeseni shume qe gjerat te ecin me se miri me partnerin tuaj. Do i përgatisni shpesh edhe surpriza atij qe keni ne krah. Beqaret do kenë një dite normale dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Nuk duhet kërkuar asgjë me ngulm. Gjendja e te ardhurave do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni FInancat tuaja. Kujdes!

Akrepi

Do kaloni çaste te këndshme me partnerin tuaj qe ne orët e para te mëngjesit dhe nuk do doni te shkëputeni prej tij për asnjë çast. Beqaret do jene te pavëmendshëm dhe as qe do përFItojnë nga mundësitë qe do iu jepen. Gjithsesi nuk do e ndiejnë aq shume mungesën e një partneri ne krah. Ne planin FInanciar do ndërmerrni masa dhe do e stabilizoni situatën me shpejt nga sa mendonit.

Shigjetari

Do jeni me shume fat sot juve qe jeni ne nje lidhje dhe te gjitha dëshirat do ju realizohen. Do ndiheni mjaft mire. Beqaret duhet te mos tregohen te paduruar sepse mund te bëjnë gabime te pafalshme për te cilat do pendohen shpejt. Ne planin financiar nuk priten aspak vështirësi. Do e dini mire çfarë hapash te hidhni qe gjendja te stabilizohet sa hap e mbyll sytë.

Bricjapi

Dite plot ngjyra kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Pasioni gjithashtu do jete me i zjarrte dhe kënaqësitë me te mëdha. Beqaret do arrijnë te realizojnë takimet e menduara dhe do ndihen me entuziaste për te ardhmen. Ne planin FInanciar do mbizotërojë gjate gjithë kohës qëndrueshmëria. Do e dini mire sate shpenzoni qe te mos keni probleme.

Ujori

Dite e këndshme edhe pse jo me aq shume emocione sa dikur. Mjaftohuni me qetësinë dhe harmoninë qe do mbizotërojë. Beqaret do kenë flirtime pa fund dhe plot mundësi për aventura kalimtare. Shfrytëzojini nëse është ajo qe dëshironi. Ne planin financiar do merrni masa strikte dhe fale ndihmës edhe te disa te afërmve do arrini ta stabilizoni gjendjen.

Peshqit

Dite e mbushur me bashkëpunim dhe mirënjohje kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni mjaft mire pranë atij qe dashuroni dhe do i shprehni pa fund ndjenjat. Beqaret me mire te mos hedhin hapa te nxituara, por nëse ju pëlqejnë personat qe kane njohur te vazhdojnë ende te njihen me ta. Te ardhurat do FIllojnë te kenë disa përmirësime te vogla.

Artikulli paraprakE trishtë! Ndahet nga jeta profesori dhe ish-ministri i Bujqësisë
Artikulli tjetër“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë