Vdes parakohe ish zyrtari i lartë shqiptar, lajmin e trishtë e jep zëdhënësja e tij

Një lajm i trishtë vjen nga Kosova, ku bëhet me dije se ka vdekur
ish-kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova.

Advertisements

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi.

“Po, është e vërtetë. Ka vdekur sot”, ka thënë Halimi.

Advertisements

Rugova ka vdekur në moshën 65-vjeçare. Rugova ka pasur një karrierë të gjatë dhe pozicione të larta drejtuese në politikë.

Artikulli paraprakAcar dhe dëborë në vendin tonë, çfarë pritet të sjellë rryma ciklonike në Shqipëri e Kosovë
Artikulli tjetërA i druheni përjashtimit nga partia? I kërkoi Bashës të jap dorëheqjen, deputeti demokrat nxjerr prapaskenat nga selia blu