Ukraina kap “tradhtarin” që i dha informacion rusëve për bombardimin në Kiev, publikohet audio-incizimi

Shërbimi Inteligjent Ukrainas (SBU) kanë arrestuar një shtetas ukrainas, i cili akuzohet se ka dhënë informacioneve forcave ruse për bombardimin e kullës së televizionit të Kievit.

Advertisements

Me anë të një postimi në tëitter, SBU ka publikuar dhe audio-incizimin nga ku dëgjohet biseda mes ukrainasit dhe forcave ruse për bombardimin në kullën televizive në Kiev, ku humbën jetën 4 civilë.

Advertisements

“SBU ka ndaluar një tradhtar të përfshirë në bombardimin e kullës së televizionit në Kiev.

Ai u ka siguruar informacione armikut përfshirë bombardimin e kullës së TV Kiev për të ndaluar transmetimin e kanaleve ukrainase. Si rezultat i bombardimeve, pesë civilë kanë vdekur”, thuhet në postim.

Artikulli paraprakLuftë apo paqe? Vjen reagimi i parë nga pala ruse pas bisedimeve me delegacionin ukrainas
Artikulli tjetërSHBA zbulon vendimin që mund të shkaktojë luftë botërore: “Do të na çonte në përplasje të drejtpërdrejtë me Rusinë”