Kaloi tre aeroporte me pistoletë deri sa mbërriti në Rinas.

Advertisements

Në foto çshtë Renato Hajmeli, i cili u hap dje në aeroportin e Rinasit, pasi kishte ardhur nga ShBA me armë e fishekë.

Mësohet se Hajmeli ka udhëtuar me armën nga Teksasi në drejtim të Britanisë së Madhe dhe ka kaluar tranzit në Airoportin e Londrës, ndërsa është kapur me armën në Rinas.

Ai u ndalua rastësisht në vijën e dytë të kontrollit ne Rinas, pasi kishte marrë valixhen nga terminali i bagazheve dhe për pak metra do të largohej qetësisht nga aeroporti.

Advertisements

Gjatë kontrollit fizik te valixhes u zbulua pistoleta COLT dhe fishekët.