Tërmet i fuqishëm ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

Austria Lindore u godit nga një tërmet rreth orës tre pas orës lokale të mëngjesit të sotëm, njoftoi EMSC.

Advertisements

Sipas raportit, epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter ishte midis Vjenës dhe Gracit, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale apo viktima. Banorët e pjesëve të Republikës Çeke, Sllovenisë dhe Kroacisë raportuan se e ndjenë lëkundjen

Advertisements

Artikulli paraprak“Doja që të vdiste”- Renato Muhaj nuk shpreh pendesë për vrasjen e ish-gruas! Gjyqtari: Kurrë nuk do ta shohësh vajzën tënde
Artikulli tjetërRoza flet si rrallëherë për babanë e saj: Ishte i dhunshëm, më ka rrahur se i kërkova…(Video)