U shtyp nga freza që punon tokën/ 5-vjeçari në gjendje të rëndë tek Trauma, ka nevojë për gjak

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë ku një 5-vjeçar është shtypur nga freza që punon tokën. 5-vjeçari, Erik Aliraj është nisur me urgjencë në Tiranë, ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Advertisements

Familjarët bëjnë thirrje për ndihmë pasi tek Trauma ka mungesë të gjakut. 5-vjeçari ka humbur shumë gjak.

Shoqata e Infermierëve ka shpërndarë njoftimin duke lënë edhe një numër kontakti.

Advertisements

Erik Aliraj 5 vjeç është shtypur nga freza që punon tokën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Vlorë. I mituri është nisur me urgjencë për në Tiranë në gjendje të rëndë për jetën.

Ai ka humbur sasi të mëdha gjaku. Familjarët e tij kanë bërë thirrje për ndihmë për të shpëtuar jetën e vogëlushit të tyre pasi tek Trauma ka mungesë gjaku

Kushdo që dëshiron t’i shpëtojë jetën të miturit mund të dhurojë në spital, grupi nuk ka rëndësi. NUMRI I FAMILJARËVE: +355 69 858 1658

Artikulli paraprakE rëndë, treni përplaset me kamionin, një i vdekur dhe 20 të plagosur
Artikulli tjetërMeritoni puthet nga dritarja e kazermës me Ilnisën, Rike ia thotë në sy këngëtarit: Kam zero simpati për të…