U masakrua nga partneri i saj teksa ishte shtatzënë/ Publikohet letra e 41-vjeçares për burrin: Unë të dua, por…

Mediat greke kanë publikuar letrën që 41-vjeçarja shqiptarja, Xhorxhia Murati, i dërgoi kohë më parë bashkëshortit që e ekzekutoi brutalisht natën e ndërrimit të viteve.

Advertisements

Bëhet fjalë për një letër të shkruar me dorë nga viktima në momentin që ajo mësoi se ishte shtatzënë.

Letra u dorëzua në televizionin grek nga vetë bashkëshorti i 41-vjeçares një javë më parë, atëherë kur nuk ishte provuar ende se ai ishte autori i krimit.

Advertisements

Me dhënien e letrës në emisionin “Të vërtetat me Zinën”, 39-vjeçari grek tentoi të devijonte hetimet në lidhje me atë që kishte ndodhur.

Në letër viktima i shpreh dashurinë bashkëshortit, por që flet dhe për një ndarje të mundshme pas situatës së krijuar mes tyre. Marrëdhënia mes tyre në letër është e paqartë dhe nuk kuptohet se çfarë ka ndodhur.

Letra që 41-vjeçarja Xhorxhia dyshohet se i ka dërguar partnerit të saj:

“Dashuria ime…

Po vendos parfumin dhe po largohem…

Në momentin që do të kthehesh, nuk do të jem këtu, as nuk do të vij pas punës…

Kaq shumë kanë ndodhur këto ditë sa është e padrejtë të mos kesh pak më shumë kohë…

A e dini çfarë kënge po dëgjoj tani? “Drita!”

Unë luftoj çdo ditë me demonët dhe përpiqem t’i dëboj ata, që të mos ju lodh, të mos ju fryj, të mos ju përzë.

Faleminderit për gjithçka që bëni për mua, për gjithçka që jeni për mua, për gjithçka që jam me ju dhe për shumë e shumë të tjera.

Unë të dua”- thuhet në letër.

41-vjeçarja kishte një vajzë 13-vjeçare dhe ishte në muajin e tretë të shtatzënisë.

Që në momentin e parë partneri i saj u përpoq të largonte çdo dyshim duke pretenduar se 41-vjeçarja i kishte lënë një mesazh para se ajo të zhdukej. Madje, ai vetë ka pohuar se ka bashkëpunuar me hetimet e autoriteteve dhe në çdo rast ka theksuar se nuk ka pasur asnjë përfshirje në këtë rast.

Sipas mediave greke, 41-vjeçarja u zu në pritë kur ajo hyri në shtëpinë e parnerit, i cili së bashku me një shok, e lidhën e ekzekutuan dhe e fshehën trupin në një valixhe jashtë zonave të banuara.

Mister mbeten motivet e krimit të rëndë, pasi bashkëshorti dhe shoku i tij kanë mohuar që kishin qëllim ta vrisnin.

Artikulli paraprakE rëndë, 2-vjeçarja dyshohet se u dh*nua fizikisht nga i ati, ndërron jetë në spital
Artikulli tjetër“Sapo mësova se nesër do arrestohet”/ Ish-ministri zbulon kush është banori i parë i BBV