U largua nga Europa, por vazhdon të dominojë! Messi shpallet lojtari më i mirë i vitit 2023 nga FIFA

Në Londër është zhvilluar mbrëmjen e sotme ceremonia e ndarjes së çmimeve “FIFA the Best”. Në këtë ceremony janë nderuar më të mirët e vitit 2023. Megjithëse është larguar nga Europa, Lionel Messi vazhdon të dominojë botën e futbollit.

Advertisements

Argjentinasi është shpallur lojtari më i mirë në botë për vitin që lamë pas, sipas votave të kapitënëve të ekipeve kombëtare, trajnerëve dhe mediave. Mesi ka mposhtur konkurencën me Erling Haalandin dhe Kylian Mbappen. /Sport Ekspres/

Artikulli paraprakNDODH/ Qyteti italian vendos: Kush pështyn gjobitet me 200 euro
Artikulli tjetërLetra e një nëne: Vajza dhe 6 fëmijët e saj jetonin në shtëpinë time. Më erdhi në majë të hundës, derisa e përzura!