Tragjike/ Qendra tregtare përfshihet nga flakët, raportohet për 25 të vdekur

Të paktën 25 persona humbën jetën pas shpërthimit të një zjarri në provincën juglindore Jiangxi të Kinës, tha qeveria lokale të mërkurën. Zjarri shpërtheu në bodrumin e një zone tregtare.

Advertisements

Sipas informacioneve, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje 120 ekipe shpëtimi, zjarrfikës, policë dhe zyrtarë të pushtetit vendor.

Qeveria lokale tha se po vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit, ndërsa ende nuk dihet shkaku i zjarrit.

Advertisements

Artikulli paraprakAksident tragjik në vendin fqinj, ndërron jetë i riu shqiptar (Emri)
Artikulli tjetërHoroskopi, 25 janar, çfarë parashikojnë yjet për këtë ditë