Tiranë/ E reja vdes në spitalin Amerikan 2, i bënë ndërhyrje plastike edhe pse kurohej nga kanceri! Operacioni kushtoi 2 mijë euro

Një 28 vjeçare humbi jetën dje (30 janar 2024) pas një ndërhyrje kirurgjikale në spitalin privat Amerikan 2 në Tiranë.

Advertisements

Irida Hasalla i ishte nënshtruar operacionit Liposuction, ose heqja e dhjamit.

Familjarët bënë denoncim në polici për mjekim të pakujdesshëm.

Advertisements

Vëllai thotë se kanë paguar 2 mijë euro

“Bëri një operacion që nuk i lejohej të bëhej se kurohej në Belgjikë për kancer” deklaroi i vëllai

Policia e Tiranës informon sot se në drejtimin e Prokurorisë, është ngritur grupi hetimor dhe janë kryer veprimet e para procedurale si autopsia, marrja në pyetje e familjarëve, marrja në pyetje e mjekëve dhe anestezistit që kanë marrë pjesë në operacion.

Tiranë

Ditën e djeshme, më datë 30.01.2024, është marrë njoftim se në një spital privat, pas një operacioni, ka ndërruar jetë shtetasja I. H., 28 vjeçe, banuese në Tiranë.

Pas marrjes së njoftimit, në drejtimin e Prokurorisë, është ngritur grupi hetimor dhe janë kryer veprimet e para procedurale si autopsia, marrja në pyetje e familjarëve, marrja në pyetje e mjekëve dhe anestezistit që kanë marrë pjesë në operacion.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Lajmi ne perditesim…

Artikulli paraprak“Tha se ishte në duart e djallit dhe vrau gruan”, policja: Renato mund të dënohet me vdekje
Artikulli tjetërÇfarë ndërhyrje estetike bëri vajza që vdiq te Spitali Amerikan?(Informacionet e fundit)