Tërmeti fuqishëm në Jug, ja ku ishte epiqendra

Gjatë orëve të para të mëngjesit janë ndjerë disa lëkundje të forta tërmeti.

Advertisements

Sipas të dhënave të Instiutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 ballë, 486 km larg Konispolit, ku ka qenë dhe epiqendra.

Gjithashtu dy lëkundje të tjera janë ndjerë në Korçë dhe Sarandë, me magnitudë më të vogël.

Advertisements

Artikulli paraprakE zuri gjumi në timon dhe u aksidentua për vdekje, shqiptari menaxher i një restoranti në Itali
Artikulli tjetërFamilja e 21- vjeçarit nga Proseku i Mirditës, të vrarë në Gjermani apelon për ndihmë për sjelljen e trupit në vendlindje