Tërmeti me magnitudë 5.5 ballë “shkund” këtë vend, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.5 ka goditur Argjentinën.

Advertisements

Epiqendra ishte rreth 79 kilometra në veriperëndim të komunës Vinchina në provincën e La Rioja dhe thellësia fokale llogaritet në 155 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

Advertisements

Artikulli paraprakNjihuni me 6 filmat më të mëdhenj që pritet të publikohen në 2024
Artikulli tjetërE zbuluan me “Booking”/ “Elle España” shpall Vlorën si “Maldivet e Evropës”, destinacioni kryesor për 2024-n