“Të rritet mosha për marrëdhënie s**suale”, mjeku i njohur ngre alarmin: Nuk mundet një vajzë 12-14 vjeç…

Rastet ekstreme sociale në Shqipëri dhe abuzimet e formave të ndryshme janë shtuar në masë në vend.

Advertisements

Gjinekologu Shkëlqim Balili, shpreh shqetësimin se marrëdhëniet me minorene duhet ndaluar me ligj.

Gjinekologu Balili i ftuar në një emision televiziv, thotë se me ligj duhet ndaluar marrëdhënia me te mitura. Sipas tij, këto janë raste alarmante që s’duhet rregulluar me ligj.

Advertisements

“Të gjithë njerëzit e përparuar duhet ngritur në këmbë për të ndryshuar një ligj i cili është i pakuptimtë dhe nuk përputhet me normat dhe moralin e shoqërisë shqiptare.

Nuk mundet një vajzë 12-14 vjeç, të bëj marrëdhënie seksuale. Ky është një ligj që duhet të ndryshojë me patjetër.

Të rritet mosha deri 18 vjeç, sepse sipas ligjit, mesa kam dëgjuar thuhet që 14 vjeç mund të hysh në një marrëdhënie seksuale.”, tha Balili.

Artikulli paraprakNjerëzit që flenë vonë, apo herët? Eksperti i njohur tregojnë kush janë më jetëgjatët
Artikulli tjetërIshte nisur për në minierën e diamanteve, rrëzohet avioni në Kanada, humbin jetën 6 persona