Sokol Mjacaj i jep fund heshtjes, zbardh detaje për vrasjen e Arben Lleshit në burgun e Peqinit

I dënuari përjetë Sokol Mjacaj që ekzekutoi Arben Lleshin brenda burgut të sigurisë së lartë në Peqin dhe plagosi Indrit Shaqjen, po merret në pyetje nga grupi hetimor në lidhje me ngjarjen e rëndë.

Advertisements

Sipas burimeve Mjacaj ka dhënë detaje për ngjarjen dhe ka zbardhur mekanizmat.

Sokol Mjacaj sakaq ka ankimuar në Gjykatën e Posaçme vendimin për izolimin e tij në regjimin “41 Biss”,

Advertisements

ku ai ishte parashikuar që të futej para se të ekzekutonte Lleshin.Ai ishte dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e dy turistëve çekë në vitin 2015.

Artikulli paraprakE rëndë në Greqi, 17-vjeçarja shqiptare var veten pasi u nda nga i dashuri
Artikulli tjetërBerisha në “arrest shtëpie”, Ilir Meta tregon nëse ka komunikuar me ish-kryeministrin