Rekord i ri! Dua Lipa e vetmja në botë me 2 miliardë klikime për 3 këngë

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore ka thyer një rekord të ri në karrierën e saj muzikore. Sapo është shpallur artistja e parë dhe e vetme në botë, që në tre këngët e saj të publikuara në Spotify ka marrë nga dy miliardë klikime.

Advertisements

Lajmin e ka bërë të ditur vetë shtëpia e saj diaskografike, Warner Records, përmes një postimi në rrjetin social Instagram.

“Urime për Dua Lipën e cila bëhet artistja e parë femër me nga dy miliardë dëgjime në Spotify në tri këngë të saj”, ka shkruar Warner Records në Instagram

Advertisements

Artikulli paraprakEkzekutimi me snajper i Sinomatit në Vlorë, a u ngatërrua objektivi? Zbardhen detaje të reja
Artikulli tjetërHoroskopi 13 janar 2024: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë