Përfshihet nga flakët ambienti i një shkolle në “Don Bosko”, ja çfarë dyshohet

Një vatër zjarri ka përfshirë ditën e sotme (22 janar) ambientet e një shkolle në zonën e “Don Boskos” në Tiranë.

Advertisements

Sipas informacioneve të para nuk ka persona të lënduar, ndërsa thuhet se shkak është bërë rrjeti elektrik ose shpërthimi i kaldajës.

Zjarri ka rënë te magazina jashtë godinës, ku ka pasur disa karrige dhe tabela të vjetra të shkollës.

Advertisements

Pas sinjalizimit, zjarrfikësja dhe policia shkuan në vendngjarje, ndërsa u bë e mundur lokalizimi dhe shuarja e zjarrit.

Artikulli paraprakBabë e bijë u lënduan nga rënia e skelës/ Spitali i Traumës: Babai në gjendje të rëndë
Artikulli tjetërVrasja e Bledar Dedjas në Itali, familja: Ndoshta zbuloi diçka që nuk duhej