Parashikimi i motit për sot, rënie e ndjeshme e temperaturave

Vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga pothuajse e njëjta situatë meteorologjike me mbizotërim të motit të kthjellët, si dhe rënie të mëtejshme të temperaturave në vlerat minimale.

Advertisements

Prezenca e ngricave të forta në akset rrugore, kryesisht përgjatë relieveve malore si dhe mjegull e mjegullinë në zonat luginore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje- veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa në bregdet era arrin shpejtësi deri 11m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-3ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -4 deri 4°C

në zonat e ulëta 0 deri 11°C

në zonat bregdetare 2deri12°C.

Burimi: Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

Artikulli paraprak“Shkakton ndërlikime të rënda deri në…”, epidemiologu Alimehmeti del me njoftimin e rëndësishëm dhe paralajmëron qytetarët
Artikulli tjetërKëto shenja të horoskopit nuk do ta kenë dhe aq të lehtë në vitin 2024