Parashikimi i motit për sot, kthjellime dhe vranësira

Moti në vendin tonë, do të jetë i ftohtë me origjinë veriore që do të përfshijë Shqipërinë, duke bërë që moti jetë i kthjellët, por relavisht i ftohtë të jetë dominant.

Advertisements

Kjo situatë meteorologjike do të jetë prezent deri pas mesdite, kur shfaqen vranësira të cilat më të dukshme paraqiten në zonat malore, por nuk priten reshje.

Do të ri-kthehen problemet e ngricave ne akset rrugore përgjatë shtrirjes Lindore.

Advertisements

Temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rënie të tyre, duke luhatur vlerat ditore nga – 6°C deri në 12 °C vlera më e lartë në rang territory, ku do të shënohet në qytetin e Sarandës.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi permanent verilindor, duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Artikulli paraprakHoroskopi, çfarë thonë yjet për ju sot
Artikulli tjetërE shtypën me makinë dhe e vranë me shkop bejsbolli, policia reagon për vdekjen e të riut. Familjarët: Ju kalltë zemra