Parashikimi i horoskopit, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Dashi
Do të jeni jashtëzakonisht të frustruar me njerëzit që nuk po punojnë sa duhet, ndërsa ju jeni duke punuar shumë. Qëndrimi i tyre dembel dhe i pakujdesshëm po fillon me të vërtetë t’ju shkatërrojë nervat. Kjo nuk është e shëndetshme. Përqendrohuni te vetja.

Advertisements

Demi
Dikush do t’ju akuzojë ose do t’ju sulmojë emocionalisht në një farë mënyre. Për të ruajtur paqen, mund të tregoheni të pafajshëm ose të largoheni nga situata krejtësisht. Asnjëra nga këto qasje nuk ofron ndonjë zgjidhje afatgjatë. Shkoni në thelbin e çështjes.

Binjaket
Jeni në një pozicion të shkëlqyeshëm për të bërë një lëvizje të madhe në vendin e punës. Nëse jeni të lodhur nga puna në të cilën jeni aktualisht, atëherë lëreni të shkojë sepse diçka më e mirë ju pret aty pranë. Kini besim se universi do t’ju mbështesë tani.

Advertisements

Gaforrja
Do të jeni mjaft të frustruar nga mungesa e veprimit në vendin e punës. Jeni duke pritur që të bëni një lëvizje të guximshme, por ajo nuk vjen kurrë. Qëndroni dhe jini të durueshëm. Tani nuk është koha për të kërcyer armën në asnjë mënyrë. Së pari ju duhet më shumë informacion.

Luani
Mos u përpiqni t’i vendosni bashkëpunëtorët dhe punonjësit tuaj nëpër kuti që dëshironi të krijoni për ta. Ju dëshironi që ata të sillen në një mënyrë të caktuar që është e përshtatshme për ju. Fatkeqësisht, dëshira juaj nuk është urdhri i tyre. Hiqni dorë nga kontrolli dhe gjykimi.

Virgjeresha
Gjatë gjithë ditës do të ndiheni sikur po notoni në ujëra të panjohura. Nuk jeni të sigurt se ku jeni dhe ku po shkoni. Mos u shqetësoni. Nuk duhet ta dini tani. Vetëm besoni se ujërat janë të sigurta dhe nuk do të jenë të rrezikshme për ju.

Peshorja
Sot do t’i lini dikujt një përshtypje shumë pozitive dhe kjo përshtypje do të shkojë shumë. Nuk ka asnjë mënyrë për të ditur tani se çfarë do të vijë nga ndërveprimi i rëndësishëm i sotëm, por duhet të besoni se do të jetë në favorin tuaj.

Akrepi
Jeni në ankth për diçka. Ju jeni duke pritur që të vijë pushimi juaj i madh. Megjithatë, për fat të keq, kjo nuk është koha për të. Ju jeni pothuajse atje, por jo plotësisht. Bëhuni pak më të duruar dhe gjithçka do të shkojë mirë.

Shigjetari
Imagjinata juaj po arrin kulmin, ndaj shfrytëzojeni këtë në avantazhin tuaj. Bëjini përshtypje njerëzve se sa mirë mund ta zgjidhni një problem duke përdorur mjete artistike dhe krijuese, në vend që t’i bëni gjërat saktësisht sipas librit. Jepni një prezantim shumëngjyrësh të ideve tuaja.

Bricjapi
Pjesa më e madhe e konfuzionit tuaj në punë rrjedh nga emocionet e vështira dhe kontradiktore. “Cilat emocione?” ju mund të pyesni. Janë ato që ju i keni mbyllur brenda dhe i mohoni për kaq shumë kohë. Merruni me këto ndjenja dhe kthjelltësia do të vijë.

Ujori
Ju jeni në gjendje t’i kuptoni gjërat ashtu siç nuk mundet askush tjetër. Ju jeni shumë të vetëdijshëm për dinamikën midis njerëzve dhe brenda njerëzve në vendin e punës. Kjo mund të jetë e dobishme, por vetëm nëse nuk lejoni që drama e tyre të bëhet drama juaj.

Peshqit
Bisedat konfuze dhe ndërveprimet me njerëzit do të jenë të zakonshme gjatë gjithë ditës. Praktikisht nuk mund të bëni asgjë për ta shmangur këtë, kështu që bëni më të mirën që mundeni për të mos u bërë gjykues ndaj të gjithë të tjerëve. Askush nuk ka faj.

Artikulli paraprakIsh i dashuri boksier i Rike Rocit paralajmëron futjen në Big Brother
Artikulli tjetërParashikimi i motit për sot, vranësira dhe shira