Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimi valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 94.7 lekë dhe do të shitet me 95.8 lekë.

Advertisements

Monedha evropiane euro do blihet me 103.4 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109.2 lekë dhe do shitet me 110.2 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihetme119.2 lekë dhe do shitet me 121 lekë.

Advertisements

Artikulli paraprakTë dhënat e Eurostat për Shqipërinë/ Shumë trafik, por kemi më pak makina në Europë në raport me popullsinë
Artikulli tjetërIsh-bashkëshorti e quajti mashtruese dhe njeri fallco, flet mikja e Ledjonës: Ja si qëndron e vërteta